Nowości
A A A

Top 5 filmów akcji w historii - Indiana Jones i inne dinozaury pokonują współczesne hity

2011-08-25 18:16:48, Mariusz Koryszewski
Indiana Jones pozostaje w Wielkiej Brytanii najpopularniejszym filmem akcji, a nowe hity nie są w stanie obalić jego pozycji. Oto top 5 najlepszych filmów akcji w historii kina według Brytyjczyków.
Best Buy UK zrobiło ankietę, w której udział wzięło 2 tys. osób w całej Wielkiej Brytanii. Z danych wynika jednak, że miliony zainwestowane w najnowsze efekty specjalne, grafikę komputerową oraz technologię 3D zawiodły w obliczu uznanych marek sprzed wielu lat. Oto top 5 najlepszych filmów akcji.

Top 5 - najpopularniejsze filmy akcji w Wielkiej Brytanii

1. Indiana Jones
2. Trylogia Bourne’a
3. Szklana Pułapka
4. Mroczny Rycerz
5. TerminatorIndy górą - filmowe dinozaury pokonują nowe hity

Zgadzam, się z opinią Brytyjczyków - wszystkie 5 serii to znakomite filmy akcji, a niektóre wręcz kultowe. Mnie dziwi tylko brak na liście trylogii Gwiezdne Wojny... Dzisiejsze kino (Bourne i Mroczny Rycerz to chlubne wyjątki z ostatniej dekady) zawodzi - nie daje nam poziomu rozrywki sprzed lat. I nie zmieni tego ani 3D, ani nachalny marketing ani wielki budżet. Dzisiejszym filmowym blockbusterom takim jak ostatni Piraci z Karaibów 3D czy Transformers 3 czy po prostu brakuje wyobraźni...

Jakie filmy akcji kochają Polacy?

Myślę, że wyniki ankiety byłyby bardzo podobne w Polsce. Kto z nas nie kocha takich postaci jak Indiana Jones, John McClane czy terminator? A co wy o tym myślicie? Czy zgadzacie się z listą najpopularniejszych filmów akcji?

Źródło: What HiFi
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Znajdź nas na Facebooku
2015-03-30,
godz. 20:10
Noc grozy
Hit dnia
Ale Kino!
»