Nowości
A A A

Telewizja UPC wprowadza Zdalne Nagrywanie

2011-05-12 20:15:24, Mariusz Koryszewski
Zdalne Nagrywanie - taką usługę wprowadziła właśnie telewizja cyfrowa UPC Polska. W dodatku za darmo. Pozwala ona na zaplanowanie przez internet nagrania ulubionych programów z dowolnego miejsca na Ziemi. Teraz będąc poza domem lub na wakacjach możemy sobie nagrać oczekiwany film, ulubiony serial lub ważny mecz.
Oczywiście usługa dotyczy tych abonentów UPC, którzy mają dekoder z nagrywarką. Obecnie niemal połowa abonentów UPC posiada dekoder Mediabox, umożliwiający korzystanie ze Zdalnego Nagrywania.

Zdalne Nagrywanie w UPC - jak to działa?

Aby nagrać film należy wejść na stronę nagrywanie.upc.pl, a następnie zalogować się do Internetowego Przewodnika TV. Posiadacze iPhone'a i iPada mogą ściągnąć darmową aplikację z App Store, które pozwoli im o wiele łatwiej i szybciej dokonać nagrania. Dla telefonów komórkowych i smartfonów UPC zaprojektowała specjalna mobilną odsłonę witryny - m.nagrywanie.upc.pl.

- Zdalne Nagrywanie w Telewizji Cyfrowej UPC to absolutna nowość na polskim rynku. (...) Teraz już nic godnego uwagi nas nie ominie - powiedział Jarosław Pijanowski z UPC Polska.

UPC przeprowadziła badania, według których 40 proc. klientów UPC uznało możliwość zdalnego nagrywania za atrakcyjną funkcję.

Szał nagrywania powraca

20 lat temu, w czasach gdy na rynku rządził VHS, wygodnie nagrywało się filmy na kasetach w magnetowidzie. Od czasu zdominowania rynku przez DVD, trochę zapomnieliśmy o tej przydatnej funkcji. Ale ostatnio, wraz z rozwojem cyfrowej telewizji, szał nagrywania powrócił - wszystkie cyfrowe telewizje wprowadzają dekodery z nagrywarkami do swoich ofert. UPC poszedł dalej, bo zaoferował nagrywanie na odległość. Inni operatorzy pewnie też pójdą tym tropem.

Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (4)
  • nagraj24.pl 
  • 31-10-2011 21:42
przegrywanie w jakości full hd z dekodera hd pvr przez hdmi / nagrywanie z tv = nagraj24.pl
  • eMDe 
  • 13-05-2011 06:42
Jak innowacyjna może być wiadomość osoby, która nie śledzi nowinek i wydarzeń. Gdyż to Ona je tworzy ;) Wskazuje na to obrazek przedstawiający Mac'a i iPhone - każdy rozsądny człowiek zna politykę tej firmy - to oni wynaleźli, wielozadaniowość, foldery, rozmowy video, itd... :) Tak samo jest u Mariusz Koryszewski dopóki on tego nie napisze jeszcze tego nie ma.
  • nick... 
  • 12-05-2011 21:48
Tylko ze n-ka już taka możliwość miała dawno :) http://n-magazyn.n.pl/
  • nick... 
  • 12-05-2011 21:47
Niech mi ktoś wytłumaczy co tu jest innowacyjnego w porównaniu do nagrywania przez Internet w telewizji N

Skomentuj:

Znajdź nas na Facebooku
2015-10-04,
godz. 21:30
CANAL+
Thomas budzi się w środku ogromnego labiryntu. Podobnie jak pozostali uwięzieni w Strefie nie pamięta niczego z dotychczasowego życia. Razem z innymi szuka sposobu ucieczki. »