Nowości
A A A

Quadral Argentum

2006-10-13, Aleksander Działdowski (DVD)
Przestrzennie brzmiący zestaw kolumn do kina domowego, którego największą zaletą jest uniwersalność oraz szybkie, dokładne brzmienie.
Przestrzennie brzmiący zestaw kolumn do kina domowego, którego największą zaletą jest uniwersalność oraz szybkie, dokładne brzmienie.

Kliknij, aby powiększyćKolumny tego niemieckiego producenta przez lata miały opinię najlepiej nadających się do odtwarzania muzyki techno, oferując nie najlepszej jakości, ale za to bardzo obfity i potężny bas. O tym, że to twierdzenie jest już dziś nieaktualne, przekonaliśmy się testując głośniki z serii Argentum, które w ofercie kolumn tradycyjnych Quadrala należą do najtańszych.

Kliknij, aby powiększyćSprawdzany przez nas zestaw tzw. Argentum Set składał się ze średniej wielkości przednich kolumn podłogowych Argentum 07, niewielkich monitorów efektowych Argentum 02, dużej kolumny centralnej Argentum Base oraz dodawanego opcjonalnie subwoofera Sub 87 DV Active. Wszystkie obudowy głośników utrzymane są w spójnej, tradycyjnej stylistyce - fronty kolumn pomalowane są perłowym lakierem, a ich boki pokryto bukową okleiną (dostępna jest także wersja srebrna).

Dlaczego - staranne wykonanie, dźwięk obszerny, szybki, z twardymi średnimi tonami i wygładzonym górnym zakresem.Kliknij, aby powiększyćDlaczego - staranne wykonanie, dźwięk obszerny, szybki, z twardymi średnimi tonami i wygładzonym górnym zakresem.Jakościowo dobrze wykonane kolumny wyposażono w pojedyncze gniazda w postaci metalowych zacisków śrubowych. Membrany głośników średnio- i niskotonowych mają srebrny kolor, ale nie są wykonane z aluminium, lecz z papieru z napyloną cienką warstwą mieszanki minerałów i usztywniającego plastiku. W przypadku kolumn frontowych głośniki te pracują w oddzielnych komorach wyposażonych we własne tunele bass-reflex. Natomiast 25 mm głośniki wysokotonowe są we wszystkich kolumnach identyczne - mają membranę wykonaną z tkaniny i są w stanie przetwarzać dźwięki o częstotliwości do 45 kHz.

Kliknij, aby powiększyćGłośnik centralny zaskakuje imponująco dużymi wymiarami i chociaż wielkość kolumny nie jest bezwarunkowym wyznacznikiem jakości generowanego dźwięku, to w przypadku Argentum Base duża obudowa umożliwia osiąganie niskich częstotliwości do poziomu ok. 50 Hz. Kolumna centralna jest w stanie grać głośno i bez zniekształceń, generując szybki, zwarty bas. Tak niskich tonów nie mają jednak kolumny frontowe Argentum 07, które oferują tylko ich górny zakres. Dlatego do zestawu Quadrala warto dokupić oferowany opcjonalnie subwoofer.

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć

Testowany przez nas Sub 87 DV Active, który sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni ok. 20-25 m2, generuje mocne, niskie dźwięki o charakterystyce dobrze dopasowanej do pozostałych kolumn zestawu. Ogólnie w obszernym brzmieniu Argentum Set najlepiej prezentuje się stosunkowo twardy i wyrazisty zakres średnich tonów, oferujący przekaz obfitujący w szczegóły. Słabiej wypadają wysokie tony, są za bardzo wygładzone i nieco za mało dźwięczne.

Informacje
Typ zestaw kolumn 5.1
Cena
Argentum Set - 2999 zł
Sub 87 DV Active - 1690 zł
Zestaw - 4698 zł
Dystrybutor EIC, http://www.eic.com.pl
Funkcje subwoofer z regulacją głośności i fazy, wejścia niskopoziomowe, wejścia/wyjścia wysokopoziomowe
Złącza pojedyncze, metalowe

Główni rywale
Wharfedale Diamond 9.4 Power 3350 zł
Solidne wykonanie, dobre, przestrzenne brzmienie. Nieco za słaby subwoofer.

Tannoy Fusion 2999 zł
Klasyczna, elegancka forma. Dobre przetworniki gwarantujące brzmienie efektowne i poprawnie zbalansowane.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Znajdź nas na Facebooku
2015-04-02,
godz. 20:20
Hańba
Hit dnia
Ale Kino!
Profesor David Lurie pracuje jako wykładowca. Gdy poznaje studentkę Melanie, postanawia ją uwieść. Oskarżony przez dziewczynę nauczyciel traci pracę i szacunek otoczenia. »