Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Nikomu ani słowaNikomu ani słowa
W domu państwa Conradów rozpoczyna się świąteczny dzień. Pyszne śniadanko przygotowane przez kochającego męża i tatusia nigdy jednak nie zostaje zjedzone. Z domu znika mała córeczka, a jedynym śladem jest przecięty łańcuch w drzwiach i zgubiona na korytarzu skarpetka. »
Armia BogaArmia Boga
Jeden z lepszych filmów z pogranicza kryminału i horroru. Opowieść o zmaganiach między zwaśnionymi frakcjami aniołów doczekała się zresztą dwóch kontynuacji, które jednak nie dorównują oryginałowi. Mocną stroną tego trzymającego w napięciu filmu jest doskonała obsada, wśród której wyróżnia się rola Christophera Walkena jako demonicznego anioła Gabriela... »
Utalentowany pan RipleyUtalentowany pan Ripley
Młody, przystojny amerykański playboy, syn bogatych państwa Dickie Greenleaf (Jude Law), wiedzie beztroskie i dostatnie życie w słonecznej Italii. Jego ojciec, wzięty konstruktor łodzi żaglowych, za sowite wynagrodzenie zatrudnia młodego Toma Ripleya (Matt Damon), aby ten nakłonił juniora do powrotu do Stanów Zjednoczonych. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-08-20,
godz. 21:55
Ale Kino!
Po trzech latach pozbawienia wolności Harry Mitchel wychodzi z więzienia. Postanawia zerwać z przestępczą działalnością. Zatrudnia się do prac remontowych w domu gwiazdy filmowej. »