Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Infernal Affairs: Piekielna graInfernal Affairs: Piekielna gra
Znakomity thriller policyjny wyróżniający się ciekawą fabułą i doskonałą obsadą, wśród której znaleźli się najlepsi chińscy aktorzy - Andy Lau, Tony Leung i Eric Tsang. W budowaniu niesamowitego klimatu pomagają też wspaniałe zdjęcia Christophera Doyle`a, operatora "Hero" i "2046". »
Morderstwo na zlecenieMorderstwo na zlecenie
Świetnie zrealizowany, z olbrzymią dbałością o szczegóły i znakomitymi kreacjami aktorskimi film kryminalny, który przypadnie do gustu miłośnikom opowieści o detektywie wszech czasów Sherlocku Holmesie. I chociaż nie jest to ekranizacja powieści Arthura Conan Doyle'a, twórcom filmu udała się trudna sztuka stworzenia historii odpowiadającej klimatowi twórczości słynnego pisarza. »
Słaby punktSłaby punkt
Sprawnie zrealizowany, trzymający w napięciu thriller, który spodoba się nie tylko fanom Anthony'ego Hopkinsa. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2015-01-28,
godz. 21:55
Kasyno
Hit dnia
Ale Kino!
Sam Rothstein jest zawodowym graczem i genialnym hazardzistą. Mafia ściąga go do Las Vegas, powierzając ważną misję. Sam obejmuje kontrolę nad kilkoma dochodowymi kasynami. »