Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
PatologiaPatologia
Film dla widzów, których niełatwo zniesmaczyć. Nie brakuje w nim bowiem scen krwawych i odrażających - w końcu akcja filmu rozgrywa się w dużej mierze w kostnicy i podczas sekcji zwłok. Twórcom filmu udało się jednak wyjść poza bezsensowne epatowanie krwawą jatką… »
Francuski łącznik IIFrancuski łącznik II
Druga część "Francuskiego łącznika", zrealizowana przez zmarłego w tym roku Johna Frankenheimera, jest historią o tych samych bohaterach, opowiedzianą w odmienny i niezbyt udany sposób. »
Weekend OstermanaWeekend Ostermana
Ostatnie dzieło słynnego Sama Peckinpaha, będące ekranizacją bestsellerowej powieści Roberta Ludluma. W tym poprawnie zrealizowanym thrillerze, z dobrymi zdjęciami i gwiazdorską obsadą, reżyser zawarł niezwykle dziś aktualne przesłanie ostrzegające przed nadmiernym wpływem mediów na życie jednostki i całych społeczeństw. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-09-02,
godz. 20:10
Transporter
Hit dnia
Polsat
»