Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
PeacemakerPeacemaker
Na terenie byłego Związku Radzieckiego dochodzi do czołowego zderzenia dwóch pociągów. W jednym z nich były pociski nuklearne. Na miejsce tragedii błyskawicznie zostają wysłani agenci wywiadu amerykańskiego. »
Góra DantegoGóra Dantego
Miłośnicy kina katastroficznego powinni być raczej zadowoleni, do takich tytułów ja "Twister" czy "Wulkan" dołączyła jeszcze "góra Dantego" (dla tych którzy nie wiedzą: "Dzień niepodległości" i "Godzilla" to nie są filmy katastroficzne). »
Co kryje prawdaCo kryje prawda
Spokojne małżeństwo Spencerów mieszka w atrakcyjnej dzielnicy Bostonu, w willi położonej wśród zieleni opodal jeziora. Pan domu, doktor Norman jest wybitnym, doskonale zarabiającym i cenionym specjalistą w dziedzinie genetyki. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-10-26,
godz. 21:00
HBO
W Pittsburghu zostaje zastrzelonych pięć przypadkowych osób. Dowody wskazują snajpera Jamesa Barra. Aresztowany prosi o sprowadzenie byłego wojskowego detektywa, Jacka Reachera. »