Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Krąg wtajemniczonychKrąg wtajemniczonych
"Krąg wtajemniczonych" to pseudothriller, którego suspens buduje wyłącznie nieprzewidywalność tego, co jeszcze wymyślił scenarzysta, a na co zgodził się reżyser. »
W pogoni za zbrodniarzemW pogoni za zbrodniarzem
Sprawnie zrealizowany, ze świetnymi zdjęciami, trzymający w napięciu thriller polityczny. W tej lekko opowiedzianej historii, której fabułę częściowo oparto na faktach, przekonującą kreację stworzył Richard Gere. »
SadystaSadysta
Thriller Rolanda Joffe - twórcy znanego dotąd z filmów ambitnych i wartościowych, jak choćby "Misja" czy "Pola śmierci" - nie zaskakuje niczym nowym. Jest to kolejna opowieść o psychopacie torturującym swe ofiary, jakich ostatnimi czasy nie brakuje - wystarczy wspomnieć cykl "Piła". O ile jednak w tamtych filmach brutalna przemoc jest czymś umotywowana, a psychopata prowadził z ofiarą misterną grę, o tyle w "Sadyście" sens zadawania cierpień uwięzionej bohaterce umyka. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2015-06-30,
godz. 21:00
Adwokat
Hit dnia
CANAL+
Prawnik z Teksasu ma przemycić narkotyki z Meksyku. Gdy towar zostaje skradziony, odpowiedzialność ponoszą wszyscy, którzy byli związani z adwokatem. »