Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Kocha... nie kochaKocha... nie kocha
Angelique zakochuje się w przystojnym kardiologu o imieniu Loic. Jego małżeństwo to największa przeszkoda na drodze do wspólnego szczęścia kochanków. Pytanie tylko, czy rzeczywiście wspólnego? »
Mr BrooksMr Brooks
Jeden z lepszych i inteligentniejszych thrillerów psychologicznych ostatniego czasu z genialnie skonstruowanym scenariuszem, przewrotnym zakończeniem i błyskotliwą rolą Kevina Costnera, któremu partneruje Demi Moore. »
StygmatyStygmaty
"Stygmaty" to efektownie wykonana produkcja z nowoczesną muzyką w tle. Zdjęcia i szybki montaż budują niesamowitą atmosferę tego filmu. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2015-04-25,
godz. 21:00
CANAL+
Nowy Jork jest terroryzowany przez złowieszczego Shreddera i jego Klan Walczących Stóp. By uratować miasto, cztery wojownicze żółwie ninja łączą siły z dziennikarką i kamerzystą. »