Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
FirewallFirewall
Sprawnie zrealizowany thriller sensacyjny z Harrisonem Fordem w roli głównej porusza modny obecnie temat kradzieży dokonywanych z użyciem komputerów. "Firewall" zwraca jednak uwagę na podstawowy fakt - takie włamania, zwłaszcza na dużą skalę, nie są możliwe bez udziału człowieka mającego od wewnątrz dostęp do systemu bezpieczeństwa np. banku. A jak nakłonić taką osobę do współpracy? Trzeba przyznać, że film opowiada o tym niepokojąco sugestywnie... »
Zagubiona autostradaZagubiona autostrada
"Zagubiona autostrada" to obok "Mullholland Drive" najlepszy film Lyncha w pełni ujawniający styl i wizję tego twórcy. Do końca nie wiadomo, czy wydarzenia rozgrywające się w "Zagubionej autostradzie" dzieją się naprawdę, czy jest to przedziwna mieszanina jawy, marzeń i koszmaru sennego. »
Jeździec bez głowyJeździec bez głowy
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-09-18,
godz. 22:45
TVP 2
Reporter telewizyjny dowiaduje się, że ojciec trafił na oddział psychiatryczny. Wraz z kolejnymi wizytami w szpitalu syn zanurza się w świat przeżyć starszego mężczyzny. »