Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
ObłędObłęd
Klimat i tematyka filmu bardzo przypominają doskonałą "Drabinę Jakubową" i podobnie jak tamto dzieło zmusza widza do myślenia, a na koniec nie daje jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie nasuwające się pytania... Mocną stroną "Obłędu" jest bez wątpienia świetna obsada, wśród której wyróżniają się takie gwiazdy, jak: Adrien Brody, Jennifer Jason Leigh oraz piękna Keira Knightley. »
Blade 2Blade 2
Druga część opowieści o dobrym półwampirze przeniesiona z kart komiksu Marvella. Blade (Wesley Snipes) tym razem musi zawrzeć przymierze z dawnymi wrogami - wampirami, by powstrzymać jeszcze większe zło. »
Kolekcjoner kościKolekcjoner kości
Jeden z najlepszych kryminologów, były nowojorski detektyw Lincoln Rhyme (Denzel Washington) jest autorem wielu cennych książek z dziedziny kryminologii i żywą legendą. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-07-29,
godz. 20:45
Ale Kino!
Alkoholik Adam Miauczyński zniszczył przez picie nie tylko siebie, ale i rodzinę. Po latach staje twarzą w twarz z synem, by prosić go o wybaczenie. »