Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Kropka nad iKropka nad i
"Kropka nad i" jest filmem, który przez pierwszą połowę wydaje się niezbyt odkrywczą i sztampową opowieścią o perypetiach miłosnych. Kiedy już widz przyzwyczaja się do myśli, że trafił na kolejny przeciętny, dziwacznie zmontowany romans, następuje zaskakujący zwrot akcji... »
Miasto tajemnicMiasto tajemnic
Sprawnie zrealizowany thriller z zakończeniem, które potrafi zaskoczyć nawet wytrawnego fana tego gatunku, przyzwyczajonego do wszelkich możliwych zwrotów akcji. W pewnym momencie bowiem film, zapowiadający się jako kolejna opowieść o skorumpowanych policjantach i małomiasteczkowej mafii, zamienia się w coś zupełnie odmiennego... »
Jennifer 8Jennifer 8
W tym mrocznym thrillerze na pierwszy plan wysuwają się wspaniałe kreacje aktorskie Andy'ego Garcii i Umy Thurman. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2015-10-04,
godz. 21:30
CANAL+
Thomas budzi się w środku ogromnego labiryntu. Podobnie jak pozostali uwięzieni w Strefie nie pamięta niczego z dotychczasowego życia. Razem z innymi szuka sposobu ucieczki. »