Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Granica sprawiedliwościGranica sprawiedliwości
Dobrze zrealizowany, z wciągającą fabułą i przekonującymi kreacjami aktorskimi, thriller poruszający ważny temat roli mediów w życiu społeczeństw. Niestety, jego twórcy, nie dowierzając inteligencji widzów, niepotrzebnie ostatnie 5 minut filmu poświęcili na pełen ckliwego patosu i nieznośnego dydaktyzmu swoisty "wykład"... »
OsaczonaOsaczona
Bohaterka filmu to atrakcyjna młoda kobieta Claire Gregory (Mimi Rogers), która była mimowolnym świadkiem okrutnej zbrodni popełnionej przez gangsterów. »
Utalentowany pan RipleyUtalentowany pan Ripley
Młody, przystojny amerykański playboy, syn bogatych państwa Dickie Greenleaf (Jude Law), wiedzie beztroskie i dostatnie życie w słonecznej Italii. Jego ojciec, wzięty konstruktor łodzi żaglowych, za sowite wynagrodzenie zatrudnia młodego Toma Ripleya (Matt Damon), aby ten nakłonił juniora do powrotu do Stanów Zjednoczonych. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-12-20,
godz. 20:00
TVN
Młody milioner Drew Latham nie ma rodziny ani przyjaciół, z którymi mógłby spędzić święta. Prosi więc mieszkańców domu, w którym dorastał, by na czas świąt Bożego Narodzenia udawali jego rodzinę. »