Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
D-ToxD-Tox
Agent FBI Jake Malloy (Sylvester Stallone) tropi seryjnego zabójcę nowojorskich policjantów. Wkrótce jednak sam staje się ofiarą, popada w depresję i zaczyna ostro pić. Za namową przyjaciela trafia do kliniki odwykowej dla mundurowych. Od pewnych osób nie da się jednak uciec... »
Szkoła czarownicSzkoła czarownic
Takie Beverly Hills 90210 w wersji z czarownicami. »
Imperium wilkówImperium wilków
Wyrafinowany thriller sensacyjny oparty na intrygujących faktach dziennikarskiego śledztwa. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła, spektakularne efekty komputerowe oraz charyzmatyczny Jean Reno są gwarancją mocnych wrażeń i ciekawie spędzonego czasu. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-07-25,
godz. 20:25
HBO
Chris wkrótce wyjeżdża na studia. Aby godnie pożegnać się ze szkołą i najlepszym przyjacielem, postanawia zorganizować niezapomnianą imprezę. Okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. »