Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Przekleństwo wyspyPrzekleństwo wyspy
Rozwlekle opowiedziana historia, będąca połączeniem kryminału i dramatu psychologicznego. Mimo obiecującego wątku fabularnego, jego twórcom nie udało się stworzyć trzymającego w napięciu widowiska. Największym atutem obrazu są dobre zdjęcia marynistyczne, które sprawiają, że wielu miłośnikom żeglarstwa film ten przypadnie do gustu. »
Dolores CaiborneDolores Caiborne
Dolores (Kathy Bates) jest prostą, zniszczoną przez los kobietą. Większość życia spędziła na służeniu innym. Była służącą w domu, gdzie usługiwała swojemu despotycznemu mężowi. Od lat zatrudniała się jako służąca, a obecnie pracuje u bogatej małomiasteczkowej damy. »
Sokół MaltańskiSokół Maltański
Akcja filmu rozgrywa się w San Francisco. Prywatni detektywi Sam Spade (Humphrey Bogart) i Miles Archer (Jerome Cowan) prowadzą biuro śledcze. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2015-05-24,
godz. 21:30
CANAL+
W 1956 r. amerykańska aktorka Grace Kelly zostaje żoną księcia Rainiera III. Porzuca Hollywood i dotychczasowy styl życia. Sześć lat później znajduje się na emocjonalnym rozdrożu. »