Filmy: thriller
A A A

Jeździec bez głowy

Jeździec bez głowy
tytuł oryginalny: Sleepy Hollow
dystrybutor: ITI Home Video
reżyseria: Tim Burton
obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christofer Walken
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski, AC3 (2.0) - węgierski
napisy: #polskie#, angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie, norweskie, duńskie, fińskie, portugalskie, hebrajskie, rumuńskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen, dwie reklamówki kinowe, galeria zdjęć, filmografie, wywiady z aktorami, film dokumentalny "Behind the Legend", komentarz reżysera
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Rok 1799, miasteczko Sleepy Hollow, na północy Stanów Zjednoczonych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć tam ludzie. Do rozwiązania tej zagadki oddelegowano młodego detektywa, kierującego się rozumem, Ichaboda Crane'a (Johnny Depp). Okazuje się, że morderca zabija swoje ofiary w charakterystyczny sposób: ucinając im głowy. Inteligentny detektyw nie chce zgodzić się z panującym wśród tutejszej ludności przekonaniem, że sprawcą morderstw jest legendarny upiór - jeździec bez głowy. Prowadząc wnikliwe śledztwo, zapoznaje się z lokalną ludnością, jej obyczajami i legendami. Jego światopogląd zaczyna się zmieniać, gdy nie może naukowo wyjaśnić, tego co ujrzał. "Jeździec bez głowy" jest klasycznym, gotyckim horrorem, zrealizowanym na podstawie powieści Washingtona Irvinga "Sleepy Hollow", przez mistrza gatunku Tima Burtona.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
InniInni
Kameralny film, ale trzymający w napięciu do ostatniej sceny. To bardzo ciekawa propozycja do domowej biblioteki DVD, bowiem cały suspens fabuły opiera się na "grze" dźwiękiem i obrazem. »
SistersSisters
Udany remake kultowego filmu Briana De Palmy z 1973 r. spodoba się wszystkim widzom ceniącym psychologiczny thriller utrzymany w dusznej, krwawej i mrocznej stylistyce dzieł Davida Cronenberga (reżyser ten miał nawet wystąpić w jednej z ról). Zadbano też o dobrą obsadę, w której zwracają uwagę Chloë Sevigny ("Dzieciaki") oraz Stephen Rea ("Wywiad z wampirem"). »
MaratończykMaratończyk
"Maratończyk" jest przykładem znakomitego thrillera - wspaniale oddającego atmosferę naładowaną podskórnym napięciem, budzi strach i ból. »
Więcej filmów z gatunku: thriller »
2014-10-23,
godz. 20:10
Ale Kino!
Larry prowadzi spokojne i uregulowane życie. Pewnego dnia zaczyna spadać na niego jedno nieszczęście po drugim. Z pomocą trzech rabinów mężczyzna próbuje zrozumieć, dlaczego to wszystko go spotyka. »