Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Heavy MetalHeavy Metal
Film animowany jednak zdecydowanie nie dla dzieci. Opowieść o zielonej kuli posiadającej niezwykłe własności oraz światach, które odwiedziła. Jedne zniszczyła a w innych została uznana za boga i czczona jako taki. »
HerkulesHerkules
Herkules to młody śmiertelnik o nadludzkiej sile, szybko przekonuje się, że jest inny niż jego rówieśnicy. Kiedy dodatkowo rodzice zdradzają mu, że nie jest ich synem postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć swój zaginiony dom, którym okazuje się Olimp. »
South Park volume 3South Park volume 3
South Park nie jest miejscem, gdzie przyjemnie spędza się święta, ale - jak wiadomo - jest miastem bezustannie nawiedzanym przez różnego rodzaju kataklizmy. Inwazja genetycznie zmodyfikowanych indyków w Święto Dziękczynienia nikogo więc nie zdziwi. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2014-12-20,
godz. 20:00
TVN
Młody milioner Drew Latham nie ma rodziny ani przyjaciół, z którymi mógłby spędzić święta. Prosi więc mieszkańców domu, w którym dorastał, by na czas świąt Bożego Narodzenia udawali jego rodzinę. »