Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Planeta skarbówPlaneta skarbów
Jim Hawkins wyrusza w poszukiwaniu planety skarbów. Podczas podróży na pokładzie kosmicznego okrętu stawia czoła licznym pułapkom, przygotowanym przez cyborga Johna Silvera i jego drużynę. »
AnimatrixAnimatrix
Zbiór dziewięciu animowanych nowel fabularnych, które nawiązują do świata wykreowanego przez kultowego "Matrixa". Choć są one odmienne formą, to stanowią rozwinięcie i uzupełnienie pomysłów braci Wachowskich »
Piotruś PanPiotruś Pan
Spośród wszystkich animowanych filmów w historii kina tylko "Shrek" i "Piotruś Pan" były nominowane do nagród na festiwalu w Cannes. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2014-10-23,
godz. 20:10
Ale Kino!
Larry prowadzi spokojne i uregulowane życie. Pewnego dnia zaczyna spadać na niego jedno nieszczęście po drugim. Z pomocą trzech rabinów mężczyzna próbuje zrozumieć, dlaczego to wszystko go spotyka. »