Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Kurczak MałyKurczak Mały
Wytwórnia Disneya znów zaproponowała film animowany zrealizowany w zaawansowanej technice grafiki komputerowej. Prosta historia o Kurczaku, który próbuje ratować mieszkańców rodzinnego miasta przed rozgniewanymi kosmitami, a siebie przed utratą dobrego imienia idealnie wpasowuje się w mentalność współczesnego świata. »
Planeta skarbówPlaneta skarbów
Jim Hawkins wyrusza w poszukiwaniu planety skarbów. Podczas podróży na pokładzie kosmicznego okrętu stawia czoła licznym pułapkom, przygotowanym przez cyborga Johna Silvera i jego drużynę. »
Toy Story 2Toy Story 2
Bohaterem filmu jest zabawka przytulanka o imieniu Chudy. Kowboj Chudy, jako faworyt wśród zabawek swego właściciela, kilkuletniego Andy’ego, ma nadzieję, że to właśnie on pojedzie z chłopcem na letni obóz. Niestety, z powodu uszkodzenia ręki wraz z innymi używanymi zabawkami zostaje wystawiony na sprzedaż na giełdzie staroci. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2014-10-31,
godz. 22:25
Drakula
Hit dnia
Ale Kino!
Transylwania, XV w. Powrót księcia Vlada z wojny zbiega się z tragiczną śmiercią jego ukochanej. Vlad wyrzeka się Boga i zostaje wampirem. Cztery wieki później rozpoznaje w Minie zmarłą Elisabetę. »