Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
TarzanTarzan
Opowieść o chłopcu cudem ocalonym i wychowanym przez małpy zna chyba każdy. Jego rodzice zginęli w czasie pożaru statku, a on zostaje wyrzucony na brzeg dziewiczej wyspy. »
Księżniczka MononokeKsiężniczka Mononoke
Akcja filmu rozgrywa się w erze Muromachi (1338-1573), w czasach wojny Onin (1467-77). Cały kraj pogrążony jest w wojnie domowej. »
Goofy na wakacjachGoofy na wakacjach
Po raz pierwszy Goffy stał się bohaterem filmu pełnometrażowego. Chce on wraz ze swoim nastoletnim synem Maksm spędzić wakacje. Niestety Maks nie jest zachwycony pomysłem ojca, ma zupełnie inne plany na lato. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2015-07-05,
godz. 21:55
Frank
Hit dnia
Ale Kino!
Frank jest liderem dość ekscentrycznego zespołu popowego. Pewnego dnia proponuje pewnemu trzydziestolatkowi, aby dołączył do grupy. Chłopak porzuca dotychczasowe życie i wyjeżdża z muzykami. »