Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Olimpiada Bolka i Lolka - część 1Olimpiada Bolka i Lolka - część 1
Dysk raczej skromny i to pod każdym względem, chociaż dla naszych milusińskich nie jest to chyba najważniejsze. Obraz bardzo słaby, wiele defektów pochodzących z taśmy filmowej. »
Dziadek do orzechów/Bufon i Czaruś - Przygoda WigilijnaDziadek do orzechów/Bufon i Czaruś - Przygoda Wigilijna
Dysk tej jest adresowany do najmłodszych. Są na nim dwie bajki: "Dziadek do orzechów" oraz "Bufon i Czaruś - Przygoda Wigilijna". "Dziadka do orzechów" z pewnością zna wiele osób. »
RatatujRatatuj
Kolejny animowany hit ze słynnej, amerykańskiej wytwórni Pixar. Mądra, zabawna i bardzo smaczna historia o niepozornym szczurku, mającym wybitny talent kulinarny. Wydanie DVD godne domowej kinoteki. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2015-08-05,
godz. 21:00
Sąsiedzi
Hit dnia
CANAL+
Dom w sąsiedztwie Maca i Kelly zajmuje bractwo studenckie. Wydaje się, że para będzie mogła połączyć odpowiedzialne rodzicielstwo z imprezowaniem. Wkrótce okazuje się, że nie jest to możliwe. »