Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Zakochany kundelZakochany kundel
Mąż w prezencie gwiazdkowym kupuje swej żonie małą suczkę. Kobieta, zachwycona wyglądem szczeniaka, nadaje jej imię Lady. Suczka zostaje otoczona troskliwą opieką, ma wspaniały dom i kochających państwa. »
Mrówka ZMrówka Z
"Mrówka Z" to bardzo zabawny animowany film familijny, który przypadnie do gustu nie tylko dzieciom. »
HerkulesHerkules
Herkules to młody śmiertelnik o nadludzkiej sile, szybko przekonuje się, że jest inny niż jego rówieśnicy. Kiedy dodatkowo rodzice zdradzają mu, że nie jest ich synem postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć swój zaginiony dom, którym okazuje się Olimp. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2014-07-25,
godz. 20:25
HBO
Chris wkrótce wyjeżdża na studia. Aby godnie pożegnać się ze szkołą i najlepszym przyjacielem, postanawia zorganizować niezapomnianą imprezę. Okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. »