Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Przygody Bolka i LolkaPrzygody Bolka i Lolka
Na płycie znajduje się druga porcja bajek przygód Bolka i Lolka. Pojawia się także koleżanka chłopców Tola. Na tym dysku zapisano 10 różnych bajek. Wszystkie one pochodzą ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. »
Książę EgiptuKsiążę Egiptu
Historia Mojżesza powtarzała się już w wielu filmach i bajkach, niemniej to wydanie ma swój klimat i prezentuje nowe osiągnięcia w dziedzinie technik rysunkowych. Z pewnością spodoba się nie tylko najmłodszym. »
Titan nowa ziemiaTitan nowa ziemia
est rok 3028. Ziemia zostaje zaatakowana przez Drejów - obcą rasę kosmitów. Po niezbyt długiej walce niszczą oni planetę, z której ucieka garstka ludzi. Ci, którzy przeżyli, rozproszyli się po całej galaktyce i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek udało się ich zjednoczyć i odbudować rasę i kulturę Ziemian. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2015-04-19,
godz. 21:50
Riddick
Hit dnia
CANAL+ Film
Obdarzony zdolnością widzenia w ciemności wojownik trafia na planetę pełną drapieżnych Szakali i Błotnych Demonów. Aby się z niej wydostać, wzywa ścigających go łowców nagród. »