Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Olimpiada Bolka i Lolka - część 2Olimpiada Bolka i Lolka - część 2
Na dysku znajduje się osiem filmów z niezapomnianą parą bohaterów w rolach głównych. W większości pochodzą one z udźwiękowionej serii "Olimpijskiej" która powstała w 1983 r. pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W tych odcinkach Bolek i Lolek przeżywają przygody związane zarówno z igrzyskami, jak i poszczególnymi dyscyplinami olimpijskimi. »
Księżniczka MononokeKsiężniczka Mononoke
Akcja filmu rozgrywa się w erze Muromachi (1338-1573), w czasach wojny Onin (1467-77). Cały kraj pogrążony jest w wojnie domowej. »
Zakochany Kundel 2Zakochany Kundel 2
"Zakochany Kundel 2" został wydany po dość długim czasie od chwili ukazania się pierwszej części. Jest to disneyowska animacja wykonana w musicalowym stylu z dużą dawką humoru. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2014-04-24,
godz. 22:10
HBO
Ben jest zgorzkniałym rozwodnikiem w średnim wieku. Mieszka z Senegalczykiem Ibu. Gdy ten nagle zapada na ciężką chorobę, Ben utwierdza się w pesymizmie. Sytuację zmienia przyjazd pięknej siostry Ibu. »