Filmy: animowany
A A A

Planeta skarbów

Planeta skarbów
tytuł oryginalny: Treasure Planet
scenariusz: Ron Clements, John Musker i Rob Edwards
dystrybutor: Imperial Entertainment
reżyseria: Ron Clements i John Musker
obsada: Janusz Gajos, Krzysztof Dębski, Joanna Szczepkowska (polska obsada dubbingow)
dźwięk: DD 5.1 angielski, dubbing: polski, turecki, hebrajski
napisy: polskie, angielskie, tureckie, hebrajskie
dodatki: usunięte sceny, informacje dotyczące realizacji filmu, wideoklip, komentarz wizualny twórców filmu, gra telewizyjna, historia piratów, dokument o disneyowskiej animacji
obraz:
dźwięk:
dodatki:
Pełnometrażowy film animowany o przygodach gwiezdnych piratów zrealizowano na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Kosmiczna adaptacja w bajecznie kolorowej oprawie zapewni miłe chwile przed ekranem widzom w każdym wieku.

Idealna jakość dźwięku i obrazu to podstawowe zalety bogatego wydania DVD filmu. Dużą przyjemność sprawią liczne dodatki, z których większość przetłumaczono na język polski. Przede wszystkim warto prześledzić proces powstawania animacji z cennym komentarzem jej twórców. Połączenie dwóch technik animacyjnych 2D i 3D jest naprawdę fascynujące. Każde ujęcie w filmie z założenia miało mieć malarski charakter. Dlatego przy doborze odpowiednich kolorów oraz modelowaniu światłem wzorowano się głównie na brandywińskiej szkole malarskiej. Krótką jej historię zamieszczono pod hasłem „Oprawa artystyczna”. Możemy również obejrzeć cały film z komentarzem twórców i materiałami dodatkowymi nawiązującymi do tego komentarza.

Niestety interaktywne dodatki - filmowa księga o życiu piratów oraz gra telewizyjna, polegająca na poszukiwaniu skarbu - nie mają polskiej wersji językowej.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Scooby-Doo i Cyber PościgScooby-Doo i Cyber Pościg
Scooby Doo to jedna z najpopularniejszych postaci z kreskówek dla dzieci. Filmy z jego udziałem, utrzymane w konwencji komiksowej, są także chętnie oglądane przez dorosłych. »
Stalowy gigantStalowy gigant
Jest rok 1957. Na Ziemię w okolicach Maine w Stanach Zjednoczonych spada gigantyczny stalowy robot, żywiący się metalem. Głód doprowadza go do siedlisk ludzkich. »
SimpsonowieSimpsonowie
Kinowa opowieść o przygodach rodziny Simpsonów. Cała historia rozpoczyna się, gdy zanieczyszczenie środowiska w Springfield przekroczyło wszelkie granice. Miasteczku grozi ekologiczna zagłada. Mieszkańcy zmuszeni są przestrzegać surowych zasad utylizacji odpadków. I kiedy sytuacja zaczyna powoli wracać do normy, jedna lekkomyślna decyzja Homera Simpsona doprowadza do totalnej katastrofy. »
Więcej filmów z gatunku: animowany »
2014-08-28,
godz. 20:10
Ale Kino!
XVII wiek _ zadłużony Molier przybywa do Paryża. Spotka szlachcica Jourdaina, który spłaca jego zobowiązania. W zamian prosi o naukę sztuki uwodzenia kobiet. Molier zakochuje się w żonie Jourdaina. »