Filmy: muzyka
A A A

Evita

Evita
tytuł oryginalny: Evita
dystrybutor: Vision Film Distribution Company
reżyseria: Alan Parker
obsada: Madonna, Antonio Banderas, Jonathan Pryce, Jimmy Nail, Victoria Sus
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski
napisy: #polskie#
dodatki: bezpośredni dostęp do scen
obraz:
dźwięk:
dodatki:
"Evita" to film o życiu i śmierci Evy Peron (Madonna). Jej losy są komentowane przez Che (Antonio Banderas), który robi to w sposób bystry i dowcipny.

Eva Duarte była piosenkarką, modelką i aktorką. Pewnego dnia podczas występów spotkała na swej drodze Juana Perona, który zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Eva zgodziła się zostać jego żoną i pomogła mu zdobyć niemal absolutną władzę prezydencką w Argentynie, a sama została Pierwszą Damą. Społeczeństwo początkowo traktowało ją nieufnie, jednak szeroko zakrojonymi akcjami społecznymi i charytatywnymi Eva Peron zdobyła sobie szacunek i uwielbienie całego narodu . Miała też inna pasje - uwielbiała klejnoty i stroje. Jej tragiczna, przedwczesna śmierć pogrążyła w smutku całą Argentynę.

Scenariusz filmu oparty jest na słynnym, odnoszącym sukcesy na całym świecie, musicalu Andrew Lloyd Webbera.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (1)
  • pionteczek 
  • 12-01-2009 21:47
Witam! Gdzie mogę nabyć ten film? Bardzo mi zależy

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Niezależne, krutkie filmy muzyczneNiezależne, krutkie filmy muzyczne
Bezkompromisowy krytyk otaczającej nas rzeczywistości, Kazik Staszewski wydał płytę DVD, podsumowującą jego dokonania na rzecz normalizacji. »
Ladies and GentlemanLadies and Gentleman
Zbiór najlepszych teledysków George’a Michaela, uzupełniony trzema nagraniami z koncertu Mtv Unplugged. Dla wszystkich wielbicieli (a raczej wielbicielek) jego talentu, ale nie tylko. »
CarmenCarmen
Ekranizacja z lat osiemdziesiątych jednej z najpopularniejszych oper świata. Akcja filmu rozgrywa się w pełnej słońca, egzotycznej Sewilli w Hiszpanii. »
Więcej filmów z gatunku: muzyka »
2015-09-02,
godz. 20:00
Labirynt
Hit dnia
CANAL+ Film
Święto Dziękczynienia. Zaprzyjaźnione rodziny Doverów i Birchów razem jedzą obiad. Sielanka kończy się, gdy znikają 6-letnia Anna i rok starsza Joy. Dla obydwu rodzin zaczyna się koszmar. »