Filmy: muzyka
A A A

Evita

Evita
tytuł oryginalny: Evita
dystrybutor: Vision Film Distribution Company
reżyseria: Alan Parker
obsada: Madonna, Antonio Banderas, Jonathan Pryce, Jimmy Nail, Victoria Sus
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski
napisy: #polskie#
dodatki: bezpośredni dostęp do scen
obraz:
dźwięk:
dodatki:
"Evita" to film o życiu i śmierci Evy Peron (Madonna). Jej losy są komentowane przez Che (Antonio Banderas), który robi to w sposób bystry i dowcipny.
Eva Duarte była piosenkarką, modelką i aktorką. Pewnego dnia podczas występów spotkała na swej drodze Juana Perona, który zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Eva zgodziła się zostać jego żoną i pomogła mu zdobyć niemal absolutną władzę prezydencką w Argentynie, a sama została Pierwszą Damą. Społeczeństwo początkowo traktowało ją nieufnie, jednak szeroko zakrojonymi akcjami społecznymi i charytatywnymi Eva Peron zdobyła sobie szacunek i uwielbienie całego narodu . Miała też inna pasje - uwielbiała klejnoty i stroje. Jej tragiczna, przedwczesna śmierć pogrążyła w smutku całą Argentynę.
Scenariusz filmu oparty jest na słynnym, odnoszącym sukcesy na całym świecie, musicalu Andrew Lloyd Webbera.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (1)
  • pionteczek 
  • 12-01-2009 21:47
Witam! Gdzie mogę nabyć ten film? Bardzo mi zależy

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
GigiGigi
Akcja filmu rozgrywa się w Paryżu pod koniec wieku. Tytułowa bohaterka jest sierotą. Trafia ona pod opiekę ambitnej cioteczki, która dokłada wszelkich starań, aby jej nastoletnia podopieczna wyrosła na prawdziwą damę. »
Beethoven: Symphonies nos. 4&5Beethoven: Symphonies nos. 4&5
Kolejna część wielkiego dzieła, wydania wszystkich dziewięciu symfonii Ludwiga van Beethovena na płytach DVD. Utwory wykonuje zespół filharmoników berlińskich pod batutą Herberta von Karajana. Na tej płycie znalazły się dwie symfonie: czwarta i piąta. »
Witaj gwiazdo złotaWitaj gwiazdo złota
Dysk jest rejestracją koncertu Ewy Małas-Godlewskiej oraz Grzegorza Turnau’a śpiewających kolędy. Koncert odbył się 6 grudnia 1998 r. w auli Politechniki Warszawskiej. Wykonawcom towarzyszyła orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. »
Więcej filmów z gatunku: muzyka »
2015-02-02,
godz. 20:15
CBGB
Hit dnia
HBO
Hilly Kristal otwiera klub muzyczny, w którym chce pokazywać artystów reprezentujących country, bluegrass i bluesa. Nazywa go CBGB. W klubie debiutują największe zespoły punkrockowe i nowofalowe. »