Filmy: muzyka
A A A

Evita

Evita
tytuł oryginalny: Evita
dystrybutor: Vision Film Distribution Company
reżyseria: Alan Parker
obsada: Madonna, Antonio Banderas, Jonathan Pryce, Jimmy Nail, Victoria Sus
dźwięk: AC3 (5.1) - angielski
napisy: #polskie#
dodatki: bezpośredni dostęp do scen
obraz:
dźwięk:
dodatki:
"Evita" to film o życiu i śmierci Evy Peron (Madonna). Jej losy są komentowane przez Che (Antonio Banderas), który robi to w sposób bystry i dowcipny.

Eva Duarte była piosenkarką, modelką i aktorką. Pewnego dnia podczas występów spotkała na swej drodze Juana Perona, który zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Eva zgodziła się zostać jego żoną i pomogła mu zdobyć niemal absolutną władzę prezydencką w Argentynie, a sama została Pierwszą Damą. Społeczeństwo początkowo traktowało ją nieufnie, jednak szeroko zakrojonymi akcjami społecznymi i charytatywnymi Eva Peron zdobyła sobie szacunek i uwielbienie całego narodu . Miała też inna pasje - uwielbiała klejnoty i stroje. Jej tragiczna, przedwczesna śmierć pogrążyła w smutku całą Argentynę.

Scenariusz filmu oparty jest na słynnym, odnoszącym sukcesy na całym świecie, musicalu Andrew Lloyd Webbera.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (1)
  • pionteczek 
  • 12-01-2009 21:47
Witam! Gdzie mogę nabyć ten film? Bardzo mi zależy

Skomentuj:

Inne filmy z tego gatunku:
Bette Midler - diva Las VegasBette Midler - diva Las Vegas
Dysk z koncertem na żywo pod względem technicznym jest poprawny. Obraz i dźwięk są dobrej jakości, brak jedynie wielokanałowej wersji ścieżki dźwiękowej. »
Bee Gess - One night onlyBee Gess - One night only
To nieco poszerzona wersja płyty, wydanej w 1998 r., zawierająca największe przeboje braci Gibb. Wraz z zespołem wystąpili również zaproszeni goście. Nie zapominano także o postaci tragicznie zmarłego w 1988 r. czwartego członka zespołu - Andy’ego Gibb. »
Niezależne, krutkie filmy muzyczneNiezależne, krutkie filmy muzyczne
Bezkompromisowy krytyk otaczającej nas rzeczywistości, Kazik Staszewski wydał płytę DVD, podsumowującą jego dokonania na rzecz normalizacji. »
Więcej filmów z gatunku: muzyka »
2015-06-30,
godz. 21:00
Adwokat
Hit dnia
CANAL+
Prawnik z Teksasu ma przemycić narkotyki z Meksyku. Gdy towar zostaje skradziony, odpowiedzialność ponoszą wszyscy, którzy byli związani z adwokatem. »