Manta 007 Emperor 2

Subskrybuj RSS A A A
1 marca 2005
Aleksander Działdowski (DVD)

W nowej wersji taniego odtwarzacza DVD/DivX Manty usunięto wady poprzednika.

W nowej wersji taniego odtwarzacza DVD/DivX Manty usunięto wady poprzednika.

Kliknij, aby powiększyćManta 007 Emperor to najpopularniejszy stacjonarny odtwarzacz DivX, jaki pojawił się na krajowym rynku w ostatnim półroczu (jego test opublikowaliśmy dwa miesiące temu - patrz KD 1/2005 ). Teraz do testów redakcyjnych trafiła nowa wersja - Manta 007 Emperor 2. Przypomnijmy, część partii odtwarzaczy poprzedniego modelu, która trafiła do klientów, była obarczona istotnymi błędami konstrukcyjnymi. Niektóre z nich użytkownicy dysponujący wiedzą techniczną mogli samodzielnie zniwelować (np. przerobić okablowanie lub wyjścia odtwarzacza - w tym drugim przypadku narażając się jednak na utratę gwarancji). Inne wady trudno by było usunąć samodzielnie.

Pilot - niezbyt wyrafinowany stylistycznie. Klawisze pracują pewnie, a ergonomia ich rozplanowania jest poprawna.Kliknij, aby powiększyćPilot - niezbyt wyrafinowany stylistycznie. Klawisze pracują pewnie, a ergonomia ich rozplanowania jest poprawna.Producent zapewniał nas, że w nowej wersji wszystkie niedociągnięcia zostaną usunięte. I rzeczywiście tak się stało. Manta 007 Emperor 2, podobnie jak poprzednik, doskonale obsługuje pliki DivX i Xvid. Urządzenie radzi sobie z 99% filmów i wyświetla je bez problemów z polskimi napisami zapisanymi w różnych standardach (m.in. plikach .txt). W najnowszej wersji oprogramowania sterującego (5.1) dodano obsługę plików tekstowych MPL2 oraz funkcję programowania listy odtwarzania - to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku oglądania krótkich odcinków seriali. Dzięki niemu możliwe jest zaprogramowanie ciągłego odtwarzania kilku odcinków i to z dowolnie wybranymi napisami. Można także przy pomocy pilota wyłączyć neonowe podświetlanie przedniego panelu Emperora. Poprawiono także złącze Euroscart. Teraz dźwięk przesyłany jest do odpowiednich kanałów, a na wyjściu pojawia się sygnał RGB.

Emperor 2 ma na wyposażeniu, czego brakowało w pierwszej wersji, wyjście komponentowe. Niestety, wbrew zapowiedziom odtwarzacz nie generuje obrazu bez przeplotu. Sygnał poprowadzony z Emperora 2 do projektora czy ekranu plazmowego z wyjścia komponentowego ma jednak zdecydowanie lepszą jakość niż obraz z gniazda Euroscart (z RGB). Generalnie jakość obrazu, w porównaniu z pierwszą wersją odtwarzacza, jest dużo lepsza: czerń jest głęboka (a nie szara jak w "jedynce"), ostrość i stabilność obrazu są więcej niż poprawne. Kolory przy tym prezentowane są bardzo naturalnie.

Informacje
Typ odtwarzacz DVD/DivX
Cena 299 zł
Dystrybutor Manta Multimedia http://www.manta.com.pl
Wymiary 43 x 6 x 27 cm
Waga 2,3 kg
Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, DivX, konfiguracja dekodera DD 5.1 i DTS
Złącza Euroscart, kompozyt, komponent, S-Video, analogowe wyjście 5.1, cyfrowe audio(elektryczne i optyczne)

Główni rywale
Wiwa HD228 229 zł
Bezbłędnie odczytuje pliki DivX i napisy .txt. Funkcjonalnie bez zastrzeżeń, obraz i dźwięk na dobrym poziomie.

Bellwood BW301 499 zł
Sprawnie odtwarza pliki DivX i Xvid. Zaawansowana konfiguracja wyświetlania napisów. Obraz słaby na wyjściu Euroscart, na S-Video nieco lepszy.

Dlaczego
Bardzo dobra jakość obrazu na wyjściu komponentowym. Słabsza czerń i ostrość za pośrednictwem Euroscart. Bezproblemowo odtwarza DivX-y.

Oceń artykuł

średnio: 0 liczba ocen: 0

Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.